• Vaillant KOMBİ SERVİSİ
  ALIRKEN KAZANIN
  KULLANIRKEN KAZANIN

 • PROFESYONEL Vaillant
  KOMBİ BAKIMI VE KOMBİ SERVİSİ

Vaillant KOMBİ SERVİSİ

Vaillant kombi servisinizi ve Vaillant kombi bakımlarınızı kaliteli hizmet anlayışı içinde yapıyoruz.

Vaillant KOMBİ BAKIMI

Vaillant kombi bakımlarınızı ayrıntılı ve profesyonel şekilde yapıyoruz.

Vaillant KLİMA SERVİSİ

Vaillant klima servisi ve Vaillant klima bakımı hizmeti vermekteyiz.

Vaillant merkez servisi olarak kombilerinizi en kaliteli ve en iyi hizmeti sunarak, profesyonel ekibimizle birlikte nitelikli bir Vaillant kombi servisi, Vaillant kombi bakımı ve Vaillant klima servisi hizmeti vermekteyiz. Vaillant merkez servisi olarak ilçenizden size göndereceğimiz deneyimli, eğitimli, konusunda uzman, genç ve dinamik takım arkadaşlarımızla en kısa sürede size ulaşıp Vaillant Kombinizde ki soruna çözüp bularak tekrar evinizin sıcak ortamını sağlayıp rahat bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaklardır.
Vaillant merkez servisi olarak siz değerli müşterilerimiz yaz aylarında, kışa girmeden önce kombinizin bakımını Vaillant çağrı merkezini 0216 378 9 378 arayarak size uygun zaman diliminde servis yazdırabilirsiniz. Böylelikle kombinizin kış aylarında rahat çalışması ve üstün performans sağlaması sayesinde kolay ısınabileceksiniz. Bu sayede kolay ısınmasının yanında size faturanızda kayda değer düşüşler göreceksiniz. Vaillant Servisi olarak semtinizin tüm mahallelerine haftanın hergünü zaman kısıtlaması olmaksızın gece gündüz hizmetimize devam etmekteyiz. Siz değerli müşterilerimize bölgesinde 14 yıldır vermiş olduğumuz hizmetten memnuniyet duyarız.
Günümüzde bir evde olmazsa olmazlar arasına giren Vaillant kombi bakımı sizin yaz kış yaşamınızı kolaylaştırmaya devam etmektedir. Siz evde varken yada yokken evinizin ortamının sıcak olmasını sağlamaktadır. Vaillant merkez servisi olarak evinizin sıcak ortamını bozan sorunlar karşısında siz değerli müşterilerimizin her zaman yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu gibi durumlar size en yakın Vaillant Servisi olan (216) 378 9 378 nolu numarayı arayarak aynı gün içerisinde sorunun çözümü için servis talebinde bulunabilirsiniz.

SERVİS HİZMETLERİMİZ

Vaillant kombi servisi

7/24 KOMBİ SERVİSİ

Vaillant Servisi size mümkün olan en ekonomik, en hızlı ve en kaliteli servis hizmetini sunabilmek amacıyla servis teknisyen ekiplerine belirli eğitimler vererek ve sınavlar yaparak daha iyi hizmet anlayışı gütmüştür. Vaillant servisleri merkez ofisimizden bilgisayar kontrollü olarak mobil servis ağı sayesinde 7/24 teknik servis ekiplerimize ulaştırıyoruz. Servis organizasyon departmanımız tarafından servis verilecek müşteri 30 – 45 dakika önceden aranarak müşterinin müsait olup olmadığı sorulur, şayet müşterimiz müsait olduklarını söylediği takdirde servis hizmeti verilir.

Vaillant online servis talebi

OnlIne Servİs Talebİ

Vaillant Servis olarak kombi ve klimalarınızın tüm bakım, onarım ve yedek parça teminatı işlemlerini profesyonel ekibimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Vaillant Servis size sadece bir telefon kadar uzak. Vaillant Kombi yada Vaillant Klima ürünlerinizin servis ve bakım işlemleri için çağrı merkezlerimizden bize ulaşabilir yada Servis Talep Formu'ndan online olarak Vaillant Servis çağırabilirsiniz.

Vaillant kombi kart tamiri

KOMBİ KART TAMİRİ

Vaillant KART TAMİRİ (BEYİN)
Vaillant ELEKTRONİK KART ( BEYİN )
Vaillant ANAKART TAMİRİ

Kombinizin çalışma sistemine kumanda eden işlemcilerden oluşan eletronik kart bulunmaktadır. Bu kart kombinin beynidir ve her şey ondan sorulur… Kombi kartları elektrik dalgalanmalarından çok kolay etkilenmektedir. Özellikle ülkemizde elektrik voltajı çok dengesiz olduğundan dolayı elekronik kartın arıza yapması çok kolaydır.
Elektronik kart üzerinde çalışan programlı işlemciler,kondansatörler,mosfetler ve röleler sürekli devrede olduğundan en küçük voltaj düşmesi veya yükselmesi kart üzerinde arızaya neden olur.
Voltaj yükselmesi ve düşmesine bağlı arıza yapan kombi kartları firmamız tarafından tamir ediliyor. Kombi teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bir cihazdır... lütfen evinizde kullanmakta olduğunuz kombi, doğalgaz cihazlarına kendiniz müdahalede bulunmayın tehlikeli sonuçlar doğabilir
Kombideki elektronik kart arıza yaptığında tamir olması daha mantıklıdır. Yeni bir kart serviste 350-480 lira arasındadır markaya göre değişmektedir bu da bütçenizi etkileyecektir. Ve eski kart hiç bir işe yaramayacaktır.
Dolabın veya çekmecenin birinde öylece duracak ve belli bir zaman sonrada çöpe atacaksınız… Arızalı kart tamir edildiğinde yeni karttan hiç bir farkı olmayacaktır yeni takılan kartın 1 yıl garantisi var, tamir gören kartında 1 yıl garantisi olacaktır….
Vaillant Kart tamir fiyatları kartın arızasına göre değişmektedir. Yinede Yeni alacağınız kartın yarı fiyatını geçmeyecektir. Vaillant Kombi elektronik kart tamiri 1 yıl garantilidir….

Vaillant Kombi kartınızın arıza yapmaması için ne gibi önlemler alınır:
Kombi montaj kurallarına uygun kombi montajı yapılmalı. Kombiye gelen elektrik hattı evinizdeki elektrik dağılım boatinden alınmalı ve sadece kombiye ait bir bağlantı olmalı.
Termosifon,buzdolabı, çamaşır makinası,elektrikli fırın gibi yüksek elektrik akımı çeken cihazların elektrik bağlantı prizlerinden kombiye elektrik hattı çekilmemeli. Çok sık voltaj düşmesi yada voltaj yükselmesi oluyorsa Vaillant kombiye özel regülatörler taktırın. 1KW gücünde regülatörle kombinizi emniyete alabilirsiniz.

PETEK YIKAMA

Vaillant PETEK YIKAMA TEKNİK BİLGİLERİ

Vaillant servisi olarak hizmet verdiğimiz ürünler ;
Vaillant kombi servisi
Vaillant klima servisi

Vaillant kombi servisi olarak her yıl kombinizin bakımını aksatmamanızı ve peteklerinizi yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.Yapılacak bu kombi bakım ve petek yıkatma ile ;

* Vaillant kombinize yaptırdığınız bakım sonrasında
kombinizin arıza yapma olasılığı en aza iner.
* Vaillant kombinizin ömrü uzar.
* Vaillant kombinizde arıza masrafı en aza iner.
* Ekonomik bir şekilde soğuk havalarda sıcacık verimli bir şekilde ısınırsınız.
* Tesisatın ve peteklerin içleri temiz olur ve sıcaklık maksimum seviyeye çıkar.

Ayrıca peteklerinizin ısınmasından memnun değilseniz size gelen teknisyenimizden tesisat kirlilik kontrolu isteyebilirsiniz. Tesisat temizliği peteklerin ısınması açısından son derece önemlidir siz kombinizi istediğiniz kadar yüksek dereceye çıkarsanız dahi, eğer peteklerinizin içi kirli ise ısınmanın verimli olması söz konusu değildir. Yapılan kontrol sonrasında teknisyenimiz kirlilik tespit ederse, size detaylı açıklamayı yapacaktır veya siz peteklerin temizlenmesi için tenknisyenimizden bilgi isteyeniz.

Vaillant kombi bakımı servis

KOMBİ BAKIMI VE SERVİS

Ev, iş yeri v.b. yerlerin ısınmasında kullanılan kombi cihazları uzun süredir çalıştırılmadığından, kontrol ve bakım yapmadan önce çalştırılması cihazın performansını ve ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Kombi cihazı çalıştırılmadan önce cihazın ve tesisatının kontrol ve bakımı yapıldıktan sonra cihazı devreye alınması önerilir. Bunun nedeni cihazın verimli çalışması, performansını koruması, yakıt tasarrufu, oluşabilecek arızaları önceden tespit etme ve bu arızalardan kaynaklanan tamir masraflarını ortadan kaldırmak olarak sıralanabilir.

Kombi bakımı size avantajlarıda şöyle sıralanabilir

1. Bakım yapıldığından kombi arızalanması olasılığı en aza iner.
2. Kışın en soğuk zamanlarda aşırı kabarık faturalardan kurtulursunuz.
3. Kombinin ömrü uzar.
4. Kombide arıza masrafı en aza iner.
5. Sağlıklı bir şekilde ısınırsınız.
6. Tesisatın ve peteklerin ömrü uzar.

Kış sezonu öncesi yıllık bakımda yapılacak işlemler şunlardır;

1.Cihazınızın yanma verimini artırmak için tozlarının temizlenmesi
2.Kalorifer dönüş hattındaki filtrenin sökülüp temizlenmesi.
3.İmbisat deposunun havasının kontrolü
4.Çakmak ayarlarının yapılması
5.Gaz geçişini sağlayan meme gözlerinin temizlenmesi
6.Cihazın modülasyon yapıp yapmadığı cihaz ayarlanan dereceye gelene kadar yüksek alevle yanar. İstenilen dereceye gelmek üzereyken size sabit bir sıcaklık sunması için alev boyutunu kısar. Evinizde ısı kaybıyoksasöner.
7.Brülör temizliği
8.Sıcak su akış kontrolü
9.Peteklerin iyi ısınıp ısınmadığı
10.Bacalı cihazlarda baca çekiş kontrolü ve yapılması gerekenler.

KOMBİ SEÇİMİ

Ev veya iş yerimize kombi almadan önce her zaman marka ve fiyat araştırması yaparız. Alacağımız kombi de marka ve servis santral fiyat araştırması yapmadan önce üzerinde durulması ve incelenmesi gereken başka konular bulunmaktadır. Bunlar başlıca, mahalin hacmi, mahalin havalandırma durumu, baca yapısı, gaz tesisat montaj vs. Bu yazımızda sizlere kombi seçimi yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz bunu anlatacağız.
 • Mahalin hacmi
Bacalı veya fanlı kombi cihazları açık yanma hücrelidirler. Yanma işlemini ortam havasını kullanarak yerine getirdikleri için bu tip cihazların monte edildiği mahaller, minimum 10-12 m³ hacminde olmalıdır.
 • Havalandırma Durumu
Bacalı ve fanlı cihazlar, içinde bulundukları mahalin havasını kullandıklarından bulundukları hacimler yeterli havalandırmaya sahip olmalıdır.Mahal uygun kesite sahip bir iç mahalden sürekli olarak havalandırmalıdır. Menfez kesitleri cihaz kapasitesine bağlıdır. Ve 24,000 kcal/h’lık bir cihaz için 130cm² dir Hermetik cihazların monte edildiği mahale havalandırma menfezi konulmasına gerek yoktur. Çünkü bu tip cihazlar sanip oldukları özel baca kiti vasıtasıyla, yanma için gerekli taze havayı doğrudan dış atmosferden alır ve eğzoz gazını yine aynı set vasıtasıyla dış ortama tahliye ederler. Bacalı tip cihaz özel bir uygulama ile dolap ve kapalı bir hücre içerisine monte edilecekse bu durumda bu bölümün üst ve alt seviyelerinde çekiş ve taze hava gereksinimi için sırayla 32-65cm² kesitlerinde birer adet menfez bulundurulmalıdır.
 • Baca Durumu
Bacalı cihazların monte edileceği mahalde çekişi iyi, uygun kesite sahip müstakil veya şönt tip bir baca bulunmalıdır. Cihazların bacaya bağlantısında standartların öngördüğü kriterlere uyulmalıdır. Baca bağlantı borusu bacaya tam sızdırmaz olarak bağlamalıdır. Hermetik ve fanlı cihazlar için baca gereksinimi yoktur. Ancak fanlı cihazlarda atık gaz seti, hermetik cihazlarda ise baca kiti uygun konumda ve ölçüde monte edilmelidir. Hermetik cihazlarda atık gaz setinin çıkış noktası bir başka kombinin çıkış setine açılabilir pencere veya herhangi bir hava menfizine 100cm’den daha yakın olmamalıdır. Bu konuyla ilgili olarak standartlarda öngörülen detay uygulama kurallarına riayet edilmelidir. Cihazları duman kanalı ve atık gaz çıkış setlerinin yanabilir malzemelerden uzaklığı minimum 5cm olmalıdır. Bacalı tip kombiler, müstakil bacalı apartmanlarda yukarıdan aşağıya doğru maksimum 5 kata kadar şönt bacalı apartmanlarda ise yine yukarıdan aşağıya doğru maksimum 10 kata kadar uygulanabilir. Daha fazla kat içeren yüksek apartmanlarda ise yine bu sınırları aşan alt katlara Hermetik kombi uygulamak zorundadır.
 • Isı Kaybı
Kombinin monte edileceği konutun ısı kaybı, içinde bulunulan bölgenin iklim koşulları ve binanın yalıtımı dikkate alınarak konfor koşullarını sağlayacak şekilde hesaplanmalıdır. Kombiler genellikle 20,000 kcal/h ve 25,000 kcal/h kapasitelerinde üretilirler. Konutun hesaplanan ısı ihtiyacı dikkate alınarak uygun kapasiteli cihaz belirlenmelidir.
 • Kritik devre basınç kaybı
Kombilerde kullanılan sirkülasyon pompaları genellikle 3 devirlidir. Sirkülasyon pompasının debisi konutun ısı ihtiyacını, basma ve yüksekliği ise kalorifer tesisatındaki direnci yenerek nitelikle olmalıdır. Cihaz iç direnci ile kritik devre basınç kaybı toplamı pompanın manometrik basma yüksekliğinden düşük olmalıdır. Aksi takdirde kalorifer tesisatındaki yetersiz sirkülasyon ve ısınamama sorunlarıyla karşılaşılır. Bu nedenle kullanılacak kombinin sirkülasyon pompası karakteristik değerlerini tesisata uygunluğu kontrol edilmelidir. Ayrıca cihaz montajı yapıldıktan sonra, ısıtma tesisatının toplam direnci dikkate alınarak sirkülasyon pompasının çalışma kademesi uygun devre ayarlanmalıdır.

Kombi montajı

 • Cihaz ve tesisat montajında dikkat edilecek hususlar
Kombi cihazları üretim ve uygulama teknolojileri gereği bacalı, hermetik ve fanlı olmak üzere üç farklı modelde üretilir. Ve piyasaya sunulurlar. Işlevsel özellikleri gereği her üç tip cihazın monte edilebileceği mahaller ile ilgili sınırlamalar ve tesisat montajlarına ilişkin kurallar uluslar arası standartlarda tanımlanmıştır.
 • Gaz Tesisatı Montajı
- Gaz hattında özel doğalgaz borusu kullanılmalıdır. Gaz tesisatı fittingsli yapılacaksa bağlantı yerlerinde keten ve sızdırmazlık macunu kullanılmalıdır.
- Doğalgaz tesisatında kullanılacak borunun çapı ve güzergahı onaylı projeye uygun olmalıdır. Gaz boru çapı cihaz gaz giriş ölçüsünden daha küçük olmamalıdır.
- Gaz tesisatının sızdırmazlık testi yapılmadan ve uygunluğu kontrol edilmeden cihaz işletmeye alınmamalıdır. Gaz hattı sızdırmazlık kontrolü gaz sayacı ile cihaz gaz vanası, ve gaz vanası ile gaz bloğu arasında ayrı ayrı yapılmalıdır.
- Kombi girişine gaz açma / kapama amacıyla mutlaka bir adet küresel doğalgaz vanası konulmalıdır,
- Gaz boruları dolap içlerinden lambri arkasından, kartonpiyer altından geçirilmez. Mutlaka açıktan çekilmek zorundadır.
- Gaz borusunun geçiş güzergahı konusunda ilgili gaz idaresinin şartnamesine uyulmalıdır. Isıtma ve Kullanım Sıcak Su Devresi Montajı
- Kalorifer tesisatında siyah dikişli boru, kullanım suyu tesisatında ise galvaniz boru kullanılmalıdır.
- Soğuk su girişine bir adet açma kapama vanası ile soğuk su tesisatından gelecek pislikleri tutmak amacıyla bir adet filtre konulmalıdır. Vaillant Servis
- Kombinin kalorifer dönüş hattı üzerine bir adet pislik tutucu filtre konulmalıdır.
- Tesisat montaj konumuna göre üstten veya alttan dağıtım olabilir. Eğer ısıtma tesisatı üstten dağıtım ise tesisatın en üst noktasına otomatik hava tahliye pürjörü konulmalıdır.
- Her bir radyatörün giriş ve çıkışına radyatör vanası konulmalıdır dönüşe konulacak vananın reğlaj ayarı tip olması tavsiye edilir.
- Kullanım esnasında radyatörlerde olabilecek havanın tahliye edilebilmesi amacıyla her radyatör grubunda hava tahliye pürjörü olmalıdır.
- Herhangi bir nedenle tesisatta oluşacak aşırı genleşme neticesinde kalorifer tesisat suyu 3 bar emniyet ventilinden tahliye olacaktır. Mahalde kirliliğe neden olmamak için 3 bar emniyet ventilinin ucu uygun bir boru parçası ile drejana bağlanmalıdır. Vaillant Servis
- Kombi kalorifer tesisatındaki suyun zorunluluk halinde boşaltılması gerekebilir. Bu amaçla; kalorifer tesisatının en alt seviyesindeki uygun noktaya ( genellikle banyo) boşaltma musluğu takılmalı ve en yakın gidere bağlantısı yapılmalıdır.
- Kombinin kullanım sıcak su devresi bulaşık ve çamaşır makinelerini de besliyorsa, uygun yerlere bağlantı muslukları monte edilmelidir.
 • Tesisat su hacmi ve genleşen su miktarı
Kalorifer tesisatında genleşen su miktarı, kombi cihazı içerisendeki genleşme tankı kapasitesi ile yakından ilgilidir. Tesisat suyunun ısınması sonucu oluşan genleşmenin tank tarafından kompanze edilmesi gerekir. Kombilerde kullanılan genleşme tankı hacmi cihaz kapasitesine göre 6-10 litre arasında değişmektedir. Tesisattaki toplam su miktarı ise radyatör cinsi, boru çapı metrajı ile yakın ilişkilidir. Kombi cihazlarının monte edileceği konutlarda tesisattaki toplam su miktarı maksimum 220 litreyi aşmamalıdır. Bu nedenle kombi cihazlarının yeni konutlarda gerek yakıt tasarrufu gerekse genleşmenin konpanze edilmesi amacıyla düşük su hacimli radyatörlerin kullanımı tercih edilmelidir. Tesisatta mevcut radyatörler kullanılacaksa tesisat su hacminin cihazın genleşme tankı kapasitesine göre uygunluğu kontrol edilmelidir.
 • Cihazın modeli, ateşleme şekli
Bacalı, fanlı ve hermetik kombilerin ateşleme türüne göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli modelleri mevcuttur. Pilot alevli cihazlarda çalışma konumunda pilot sürekli yandığından ihmal edilecek düzeyde de olsa ilave bir gaz tüketimi söz konusudur. Elektronik ateşlemeli cihazlarda ise ısıya veya sıcak suya ihtiyaç duyulduğunda ana yakıcı otomatik olarak devreye girmektedir. Bu nedenle elektronik ateşlemeli cihazların kullanımı daha konforlu, yakıt tüketimi daha ekonomiktir. Ancak elektronik ateşlemeli kombilerin ilk yatırım maliyeti biraz daha yüksektir. Ateşleme türüne göre hangi cihazın seçilmesi gerektiği kararında teknik bir sınırlama yoktur. Bu karar tamamıyla kullanıcının arzusu ve tercihine göre verilmelidir.